KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14408361
nr 1440 8361
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Blomsterstilleben. Signerade. Olja på pannå, 27x21, yttermått inklusive ram: 36x30 cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 20 december 2021
kl 18:20:34
100 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius